top of page
_DSC5738.jpg
נעים-להכיר.png

נעים להכיר

שמי טלי נחום ואני תזונאית (דיאטנית) קלינית.

 

כבר בתחילת דרכי כדיאטנית, הבנתי שאני לא מאמינה בדיאטות. היה נראה לי לא סביר לאכול כל החיים לפי תפריט מוכתב מראש או תחת כללים נוקשים אחרים. לאחר סיום התואר הראשון בתזונה, המשכתי ללמוד קורסים שונים, בחיפוש אחר גישות אחרות וכלים שיאפשרו לי להכווין את המטופלים והמטופלות שלי לאכילה מאוזנת ובריאה. ככל שצברתי ידע וניסיון מעשי, למדתי כמה מערכת היחסים עם האוכל ועם הגוף יכולה להיות מורכבת וקשה, והתחושה הראשונה שלי שדיאטה היא לא הפתרון, רק הלכה והתחזקה. היום אני יודעת לומר שדיאטות מייצרות אכילה רגשית, התעסקות מיותרת באוכל, תחושה של ערך עצמי נמוך ודימוי גוף פגוע.

 

בתחילת שנת 2019, כמה שנים אחרי שהתחלתי לעבוד כדיאטנית, התחלתי שינוי תזונתי בעצמי. בתור נערה, אובחנתי עם תסמונת השחלות הפוליציסטיות וקיבלתי גלולות לטיפול. מאוחר יותר, כחלק מלימודי התזונה באוניברסיטה העברית, נחשפתי לצד המטבולי של התסמונת, ולמדתי איך התזונה יכולה להביא לאיזון שלה. וכך, לקראת תכנון משפחה, החלטתי לעשות שינוי תזונתי.

זה יצר אצלי הרבה בלבול.

 

לפני השינוי אכלתי די בריא, ובאופן אינטואיטיבי, בלי לחשוב על זה יותר מידי. השינוי הביא איתו כללים בתזונה, וכדי שאוכל ליישם אותם, כתבתי לעצמי תפריט. פתאום מצאתי את עצמי אוכלת לפי משהו מוכתב מראש, והרגשתי בסוג של דיאטה – שזה בדיוק מה שאני לא מאמינה בו. מהר מאוד הבנתי שתפריט לא יחזיק לאורך זמן, ועל מנת שאוכל להתמיד בשינוי התזונתי, אני צריכה לשלב בין התזונה לבין מרכיבים מתוך האכילה האינטואיטיבית שהכרתי, כמו קשיבות לגוף ולתחושות רעב ושובע, וקשיבות לעצמי ולצרכים שלי.

ככה נולד האני מאמין שלי.

 

באותה תקופה הייתי בהדרכה קבוצתית (סופרוויז'ן) לדיאטניות, ולקראת המפגש האחרון נתבקשנו לכתוב מה האני מאמין שלנו. כתבתי במסמך וורד "זה האני מאמין שלי, וזה מה שאני רוצה להקנות למטופלים שלי. אני מאמינה שבתזונה צריך למצוא איזון בין 3 דברים (...) חשוב לי שלמטופל תהיה תחושה של שליטה באוכל. שירגיש שהוא מנהל את האוכל, ולא האוכל מנהל אותו. שאכילה תהיה עם כבוד לגוף ולנפש. שהוא יכול לבחור מה וכמה לאכול, ולמצוא את האיזון שלו בין שלושת הקודקודים של המשולש, ולנוע ביניהם". הקראתי את הדף שלי בחשש מול המדריכה שלי ושאר הדיאטניות, וכשסיימתי התגובות המשתאות שלהן הבהירו לי שיש פה משהו נכון וטוב. המשכתי לבחון את הגישה שפיתחתי ולנסות אותה עם מטופלות, ונוכחתי לגלות כמה סדר ובטחון היא מאפשרת. אפשר לקרוא עוד על הגישה פה >>

איך-אני-יכולה-לעזור.png

איך בחרתי בתחום של אכילה רגשית והתנהגויות אכילה?

במקביל התחלתי לטפל בנשים עם תסמונת השחלות הפוליציסטיות, ושמתי לב שהרבה מהן מגיעות אחרי שחוו הרבה דיאטות, והן נושאות תסכול מהאוכל ומהגוף. לאורך הטיפול ראיתי איך מערכת היחסים שלהן עם האוכל ועם הגוף משתפרת, וכתוצאה מכך איכות חייהן משתפרת. ממקום של מאבק תמידי הן הגיעו למקום של שלום.

בנקודה הזו הדברים התחברו ומצאתי את הנישה שלי. הבנתי שאני רוצה לאפשר לנשים (עם או בלי תסמונת השחלות הפוליציסטיות), להשתחרר מכבלי הדיאטה, לשפר את מערכת היחסים עם האוכל ועם הגוף, לאכול בצורה שנכונה להן ולגוף שלהן, ולהרגיש שלמות.

אני מרגישה סיפוק רב ושליחות גדולה בעשייה שלי, ומודה לכל מטופלת שבוחרת בי ללוות ולהכווין אותה בדרך שלה.

Depositphotos_329710624_XL.jpg
_DSC5821.jpg
איך-זה-עובד.png

ההכשרה המקצועית שלי

הכשרה והשכלה אקדמית:

דיאטנית קלינית מוסמכת עם רישיון משרד הבריאות.

בוגרת תואר ראשון במדעי התזונה בהצטיינות יתרה מהאוניברסיטה העברית.

בוגרת תואר שני במכון ויצמן במחקר העוסק במרכז הרעב והשובע במוח.

התמחות קלינית בתזונה בבית חולים קפלן.

 

בוגרת הקורסים המקצועיים:

תזונה והריון – עמותת עתיד.

 NLP Practitioner – מכללת מטרות.

'הגישה המוטיבציונית' – שירותי בריאות כללית.

'העצמת המטופל בגישת NLP' – שירותי בריאות כללית.

'ACT ככלי טיפולי' – מרכז גוף נפש.

ACT בטיפול התזונתי – אושרת רונן גולדברג.

CBT-E - טיפול קוגניטיבי התנהגותי להפרעות אכילה - מכון מגיד.

בנוסף, אני מקפידה להתעדכן במחקר ובהנחיות כל הזמן בקריאה, השתלמויות וכנסים.

 

ניסיון מעשי:

דיאטנית קלינית מוסמכת מאז שנת 2016 וחברה בעמותת עתיד - עמותת הדיאטנים בישראל.

בעלת קליניקה פרטית משנת 2018. במסגרת זו ליוויתי מטופלים ומטופלות לשינוי הרגלי אכילה.

עבדתי במשך כ-3 שנים במספר מרפאות בקופ"ח כללית. במסגרת זו טיפלתי במאות מטופלים בתחומים שונים כמו אכילה רגשית, השמנה, סוכרת, תסמונת השחלות הפוליציסטיות, הריון ועוד.

בשנים האחרונות אני מעבירה הרצאות וסדנאות לשינוי הרגלי תזונה, אכילה רגשית, סוכרת ואורח חיים בריא.

כיום במקביל לעבודתי בקליניקה, אני עובדת במרכז להפרעות אכילה למבוגרים בתל השומר.

אייקון.png
אייקון.png
אייקון.png
אייקון.png
אייקון.png
אייקון.png
אייקון.png
אייקון.png
אייקון.png
אייקון.png
אייקון.png
bottom of page